pomůcky čarodějek

13. září 2006 v 20:00 | jitule-charmed |  magie
Triquetra Prastarý symbol čarodějek, který je i na knize stínů. Sestry ji mají na hodně věcech věcech: na dětských přikrývkách, na obojku své kočky... Vyjadřuje sílu moci tří a ochranu dobra. Jinak je to také keltský znak označující trojbožství.
Svíčky
I když se to možná nezdá svíčky se používají téměř u každého obřadu. Každá svíčka má svou barvu, která má velký význam. (to asi všichni dobře znáte: červená=láska, bílá=dobro a podobně. Špatně zvolená barva svíce může celý obřad zkazit
Spiritistická deska
Deska sloužící ke kontaktu živích s "druhou stranou". Sestry s její pomocí mohou komunikovat s duchy. Díky ní našly knihu stínů, Phoebe si s ní hrála a deska jí ukázala slovo půda kde našla knihu stínů. Jinak jí v domě skoro vůbec nikdo nepoužívá.
Ostatní pomůcky
Když sestry čarují, nebo vyvolávají, potřebují k tomu plný stůl věcí. Nachází se tam spoustu "zbytečností" jako například hmoždíř, svíce, kotlík, recept a mnoho dalších přísad. Těchto věcí mají Halliwellovi plnou truhlu nahoře na půdě.
Křišťál
Křišťál funguje podobně jako google, najde všechno a všude :-) Používá se hlavně s mapou, ale může se použít třeba i s glóbusem. Sestry jej používají k hledání nepřítele a nebo neviného. Potřebují k tomu i nějakou osobní věc člověka, kterého hledají.
Krystaly
Používají se k mnoha věcem, ale jejich hlavní účel je, že ze sady krystalů se dá vytvořit krytalová klec. Ta slouží k chytání, nebo "vyslíchání" démonů, nebo podobné havěti. Na způsob jak je využít pro klec přišla Prue v díle 3x05 - Sight Unseen.
Kotlík
Kotlík, hrnec, mísa... říkejte si tomu jak chcete :-) Slouží hlavně k míchání lektvarů, ale je potřeba i když sestry potřebují něco očarovat, nebo vyčarovat. (K míse bych přidal i kapátko, kterým sestry nabírají lektvary.)
Kniha stínů
Tak a jsme u nejdůležitější magické pomůcky v seriálu. Kniha stínů je čarodějný svazek kouzel, demonů a popisů jak je zničit. To ale není všechno, obsahuje i informace o nadpřirozených bytostech či předmětech...
Lahvičky na lektvary
K lahvičkám na lektvary se nebudu dlouze rozepisovat. Slouží k "uložení" lektvaru, nebo jiné důležité tekutiny. (Ale svým způsobem musí být tak trošku speciální, protože kdykoliv jí sestry hodí, tak se okamžitě rozbije i pokud jde o nepřítele.)
Athame
Podle definice Phoebe: Athame je obřadní nůž používaný mnoha podivnými lidmi... Já bych k tomu dodal akorát to, že existují i dýky, které jsou předurčeny pouze k jednomu účelu. Jsou silnější, nebo slabší a většinou mají svou silnou tradici
Amulety
Většina amuletů slouží pro ochranu před negativními silami, jak u dobré strany tak i u té zlé. Talismany mohou mít téměř jakýkoliv tvar, ale většinou jsou to náhrdelníky, nebo podobné šperky. Používaly se již v dávných časech a zachovaly se i dodnes.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 lucka-lucy lucka-lucy | Web | 29. ledna 2008 v 16:48 | Reagovat

¨Neukáže se mi ten obrázek :(

2 paige paige | E-mail | Web | 4. března 2008 v 20:23 | Reagovat

Ahoj chceš se mnou spřátelit blog

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama